"Етър" излезе първи след 2:1 над "Септември"

19-02-2022, 17:44

ФК Етър

Velikotarnovoutre.bg

„Етър“ стартира победно пролетния полусезон във Втора лига, като би с 2:1 „Септември“ (Симитли). Николай Янков и Цветомир Тодоров вкараха попаденията, а гостите намалиха в последната секунда на добавеното време. Успехът изведе етърци на първото място след нулевите равенства на конкурентите „Спартак“ (Вн) и „Хебър“.

В 17-ата минута след центриране отдясно Яни Пехливанов стреля с глава, но топката бе избита пред голлинията. Янков центрира отляво в 30-ата минута на крака на Христо Димитров, който обаче не успя да прати топката в мрежата. Малко след това Цветомир Тодоров от фаул максимално затрудни вратаря Филип Димитров, който изби, но Христо Димитров отново не успя при добавката.

„Етър“ поведе в 36-ата минута, когато след корнер последва страхотно меле пред вратата на гостите и Николай Янков през куп от играчи със силен удар опъна мрежата – 1:0. Гостите имаха възможност в 52-ата минута – Божилов излезе сам срещу Господинов, но стражът го пресрещна навреме и се намеси. Последва контра на „Етър“, при която Яни Пехливанов пробяга на скорост целия терен и пусна на Николай Дичев, който обаче не успя да овладее. Малко след това Тодоров центрира от корнер и Мариян Иванов с глава стреля до гредата.

Цветомир Тодоров в 60-ата минута шутира край вратата, по-късно Кнежевич изведе дебютиращия Уилсън Фелипе, но пасът бе силен и вратарят излезе навреме. Отново Фелипе с глава прати топката над гредата. Всичко се реши окончателно в 85-ата минута, когато Фелипе отдясно намери Цветомир Тодоров и стражът не успя да спре удара му – 2:0. До края в игра влязоха и юношите, а в последната минута на добавеното време след грешка отзад Нелсън Гелвенели върна почетен гол за гостите.

„Етър“: Анатоли Господинов, Георги Александров, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Кольо Станев, Николай Дичев, Яни Пехливанов (74 Кристиян Кънчев), Николай Янков (88 Борислав Марков), Ловре Кнежевич (88 Христо Марков), Цветомир Тодоров, Христо Димитров (62 Уилсън Фелипе).