Избраха 10-те най-добри спортисти на община Свищов за 2021 г.

Спорт

07-01-2022, 13:01

Снимка:

архив

Автор:

Velikotarnovoutre.bg

Всичко от Автора

Всеки януари Община Свищов обявява наградените в класацията 10-те най-добри спортисти на отминалата година. Назначената със заповед на кмета комисия вече проведе своето заседание, на което бяха гласувани номинациите и победителите в съответните категории. По традиция наградите се връчват на специална церемония, в присъствието на изявени спортни деятели и граждани, но поради епидемичната обстановка ще бъдат раздадени в тесен кръг. 


В класацията 10-те най-добри спортисти на община Свищов за 2021 г. отличените са както следва:
1.    Първо място:
-    Стефан Петков – състезател на Годжу карате клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов.
2.    Второ място:
-    Едмон Белчев – състезател на СК „Джудо спорт“, треньор: Севдан Златанов;
-    Никола Янков – състезател на Спортен карате клуб „Академик“, треньор: Митко Божанов.
3.    Трето място:
-    Борислав Борисов - състезател на СК „Олимпия“ – с. Морава, треньор: Кольо Колев.
4.    Четвърто място:
-    Даниел Стефанов – национален състезател по хокей на трева.
5.    Пето място:
-    Божидар Митев – състезател на ФК „Академик“ – Свищов.
6.    Шесто място:
-    Пресиян Вачев – състезател по тенис на маса на СК „Нове-2018“.
7.    Седмо място:
-    Гергана Дакова – състезател на Хандбален клуб „Нове-99“.
8.    Осмо място:
-    Ева Миланова – състезател на Годжу карате клуб „Алеко“.
9.    Девето място:
-    Стивън  Николов – състезател по кикбокс на СК „БОЛГ“.
10.    Десето място:
-    Марио Маринов – състезател на СК „Джудоспорт“.


Отличия при колективните спортове:
1.    Първо място:
-    Отбор по хокей на трева (юноши младша възраст, 16-годишни), мениджър: Николай Марков;
-    Отбор по футбол „Лато“, 12-годишни, треньор: Ангел Ангелов.
2.    Второ място:
-    Отбор по футбол „Академик“ – Свищов (старша възраст), треньор: Тодор Борисов.


Отличия за млади и перспективни спортисти на община Свищов (списъкът е по азбучен ред):
1.    Александър Караджов – ФК „Лато“;
2.    Александрина Александрова – СК „Джудоспорт“;
3.    Алекс Славов – ОФК ‚Академик“;
4.    Божидар Ганев – Карате клуб „Академик“;
5.    Благовест Мичев – ФК „Лато“;
6.    Виктор Йосифов – ОФК „Академик“;
7.    Валентин Митев – СК „БОЛГ“;
8.    Дарина Фердинандова – ФК „Лато“;
9.    Дейвид Радков – състезател по хокей на трева;
10.    Ирен Георгиева – ОФК „Академик“;
11.    Живко Живков – ФК „Лато“;
12.    Златина Борисова – Годжу карате клуб ‚Алеко“;
13.    Ивайло Михтаров – СКХТ „Дунав“;
14.    Йоан Каменов – ОФК ‚Академик“;
15.    Йоан Романов – Карате клуб „Академик“;
16.    Мартин Александров – Клуб по тенис на маса „Нове-2018“;
17.    Радина Цветанова – Клуб по тенис на маса „Нове-2018“;
18.    Цветомир Сталевски – Хандбален клуб „Нове-2018“;
19.    Яница Иванова – Хандбален клуб „Нове-2018“.

 



Снимка на Деня

Зимни нюанси от плевенския парк "Кайлъка"