Етър взе точка в последния си мач за годината

Така „виолетовите“ ще зимуват на третото място само на точка след лидера Спартак и с равен актив с Хебър

Етър взе равенство 1:1 в дербито с Хебър в последния си мач за годината. Така „виолетовите“ ще зимуват на третото място само на точка след лидера Спартак и с равен актив с Хебър.

Отборът започна мача с куп кадрови проблеми в състава. Кольо Станев, Атанас Кръстев и Христо Марков са под карантина заради ковид, Николай Янков бе наказан, а в последния момент предвиденият за титуляр нападател Христо Димитров се контузи и на негово място започна младият Калоян Митев. Началото бе равностойно, като етърци също атакуваха често. В 7-ата минута след центриране на Мартин Петков от корнер Фемиа насочи топката с глава, но защитник изби.

В 17-ата минута Бастунов центрира отляво и Евгени Игнатов стреля опасно, но Господинов майсторски спаси. Веднага след това обаче „Хебър“ поведе след центриране и гол на Живко Петков с глава – 1:0.

Етър можеше да изравни в 28-ата минута, когато Дани Младенов бе съборен в пеналта и последва дузпа. Нападателят обаче би слабо и вратарят Дебърлиев спаси. Нова възможност имаше в 39-ата минута, когато Мартин Петков центрира от фаул, но Дичев отблизо не успя да вкара.

На почивката Ромеш Ивей влезе на мястото на Калоян Митев. Втората част започна с удар на Жак Пехливанов, уловен от Господинов. Малко след това пък Игнатов изведе Живко Петков на чиста позиция, но голмайсторът би до гредата.

Етър остана в намален състав в 59-ата минута, когато Ради Апостолов изпусна Живко Петков, задържа го и получи червен картон. „Болярите“ обаче веднага след това изравниха – след грешка в защитата дебнещият Ловре Кнежевич промуши топката в мрежата – 1:1. Домакините натискаха и  в 78-ата минута удар на Чаворски бе майсторски изваден от Господинов. До края обаче влязоха под напрежение, а етърци с много борба и раздаване опазиха равенството.

Етър: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Николай Дичев, Мартин Петков, Радослав Апостолов, Николас Фемиа, Яни Пехливанов, Калоян Митев (46 Ромеш Ивей), Даниел Младенов (88 Кристиян Кънчев), Ловре Кнежевич.