Медали за свищовските джудисти в турнира „Ботева слава“

02-11-2021, 14:24

"Джудоспорт" – Свищов

Velikotarnovoutre.bg

На 30 и 31 октомври в гр. Козлодуй се проведе турнир по джудо за деца и юноши "Ботева слава". В него взеха участие отбори от страната, като за отбора на "Джудоспорт" – Свищов играха шест състезатели. При най-малките отлично се представиха Ива Христова – 44 кг и Емануил Янков – 46 кг, които завоюваха бронзови медали в своите категории. За бронзови отличия играха и Божидар Ганев – 34 кг и Константин Романов – 46 кг, но загубиха и се класираха на четвърто място. На Кристиян Събков – 30 кг не достигна много малко, за да играе за медали и остана седми в своята категория. При девойките старша възраст Александрина Александрова – 63 кг спечели сребърен медал и зае второ място в категорията си.

Най-малките  състезатели са ученици на СУ "Димитър Благоев" и тренират в извън класните занимания по джудо, организирани от училището, а Александрина е ученичка в СУ "Николай Катранов" и тренира в спортния клуб по джудо.