СК „Зоки“ с 13 купи и 43 медала от спартакиадата „Търновска царица“

19-11-2019, 17:01

личен архив

Осмото издание събра над 1000 танцьори от 52 колектива

По блестящ начин започна новата спортно- състезателна година великотърновският спортен клуб „Зоки“. Осмото издание на Танцова спартакиада за купа „Търновска царица” събра над 1000 танцьори от 52 колектива. Домакините се представиха изключително силно, като спечелиха 13 купи и общо 43 медала, а Младен Христов стана солист на състезанието, като с двете си сола се класира на първо място.
При най-малките до 8 г. отличия взеха Дана Йорданова, Деа Косева и Сияна Чангова. Във възраст 9-12 г. Елия Стоянова с трите си сола във стиловете Акро денс, Модерн и Танцово шоу се окичи със златото, а Станислава Коева с двете си сола взе сребро. В тази възраст на почетната стълбичка се качиха и Преслава Драгомирова, Дани Йорданова, Траяна Петрова, Ивайла Недева, Ема Павлова и Мария Витанова. При 12-15 години с медали се окичиха Леонора Петкова, Калина Косева, Илинда Маркова, Ина Матеева, Мартина Павлова и Беатрис Яйманова. При най-големите Елизабет Маринова е първа в стил Мюзикъл , Ивена Коджейкова с трите си сола в столовете Танцово шоу, Акро денс и Модерн взе сребро, а Полина Кинова е трета. Груповите танци във всички възрасти завоюваха купи.
Силно бе представянето и в Петия танцов фестивал „SOFIA OPEN DANCE
FESTIVAL-2019“. При много силна конкуренция в надпревара с деца от балетни и хореографски училища, търновските състезатели спечелиха призовите места при солистите във всички възрасти. При най-малките до 8 г. Деа Косева взе злато в модерн и сребро в танцово шоу, Дана Йорданова е първа в стил танцово шоу, при дуетите Стефани Старирадева и Йоана Стефанова победиха в стил Танцово шоу, а във формациите в тази възраст танцьорите от СК”ЗОКИ” спечелиха 2 първи и едно второ място. Във възраст до 12 години Елия Стоянова завоюва със солата си един златен и два сребърни медала, Ема Павлова е със злато в стил танцово шоу, двете състезателки спечелиха и злато за дуета си в танцово шоу. Траяна Петрова е втора в характерните танци, а Преслава Драгомирова е с бронз в характерните танци и в танцово шоу. В най-оспорваната възраст 12-18 години Младен Христов е с два златни медала за солата си и два златни медала за дуетите си в стил Танцово шоу с Мартина Павлова и в Характерни танци за дуета си с Ина Матеева. Елизабет Маринова е първа в стил Характерни танци, Ивона Коджейкова е втора в стил танцово шоу, Аделина Асенова е трета в стил Модерн, а Мартина Павлова в Танцово шоу. Виктор Цветанов е втори в стиловете Танцово шоу и Акро денс, на трето място в акро денс е Калина Костова. Поради силното представяне и високото ниво хореографът на Клуба Зорица Радловска беше поканена да журира следващото издание на Фестивала.
Продължава усилената подготовка на децата в Клуба, като започваме с поставянето на нови хореографии приемането на нови танцьори с които през 2020 година да представим както Велико Търново, така и България на предстоящите републикански и международни конкурси и фестивали, коментира Зорица Радловска.