Вицешампионска титла за свищовлията Ясен Тодоров на Държавното по киокушин

16-05-2018, 12:40

СК "Академик"

Клуб „Академик“ вече се готви за надпреварата в Добрич на 9 юни

Държавно първенство на Българска карате киокушин федерация се проведе в град Велико Търново. Шестима състезатели представиха град Свищов и клуб „Академик“ на тазгодишното издание на Държавното първенство на Българска карате киокушин федерация.
В надпреварата участваха 260 състезатели във възраст: деца до 12 и до 14 години.
С медали и грамоти бяха наградени трима от бойците на сенпай Митко Божанов. Вице шампионска титла спечели Ясен Тодоров и така добави пореден сребърен медал в колекцията си от състезателни трофей по киокушин карате. Много добро класиране направиха  Георги Николаев и Юлиян Ганев, които бяха наградени с бронзови медали.
Останалите състезатели от отбора: Виктор Борисов, Георги Кулчев и Иван Петров, не достигнаха до престижните отличия.
Следващото състезание по киокушин карате ще е в град Добрич на 9 юни.  Тогава ще бъдат определени шампионите при децата до 8 и до 10 годишна възраст.