151 медала донесоха в Свищов през 2017 година каратистите от карате клуб „Алеко“

19-12-2017, 17:16

община Свищов

През тази година клубът спечели своята 100-на купа

Клубът на сенсей Марин Маринов направи отчет за постиженията си през 2017 година, която се оказа повече от успешна за младите каратисти. На събитието присъстваха ресорният зам.-кмет Борислав Замфиров и председателят на общински съвет – Свищов д-р Кристиян Кирилов, които бяха впечатлени от високите резултати показани през годината. Общият брой спечелени медали, донесени от спортистите в Свищов са с 5 повече от 2016 година и наброяват 151, от които 72 златни. През тази година клубът участва в Световното първенство по годжу карате в Букурещ, като от българския отбор свищовските каратеки спечелиха най-много златни медали, а двама от треньорите на клуба повишиха съдийските си степени в Рефери на WCKF. Участията в много състезания на национално и международно ниво показаха отлична подготовка на състезателите и хъс за успех. Последното значимо постижение е участието на Мартин Златев и Лорен Босилкова на Балканското първенство в Черна гора, където Мартин за втори път стана вицешампион, а Лорен се върна като вицешампион в отборното класиране.

По време на събитието Марин Маринов благодари от свое име и от името на състезателите за подкрепата, която оказва общинското ръководство на клуба при участията им в различни турнири, а представителите на община Свищов ги увериха, че и в бъдеще им помагат, както винаги до сега.