01-03-2015, 13:57

veliko-tarnovo.net

Velikotarnovo.bg

Етърци откриха още в 1-ата минута

Поредна победа постигна „Етър” – в седмата си контрола от подготовката „виолетовите” се наложиха с 4:0 над ОФК „Павликени”. Двата отбора направиха бърз и интересен мач, като гостите също играха добре и имаха доста положения, пише veliko-tarnovo.net. И четирите гола бяха много красиви – два вкара до почивката Искрен Писаров, а през втората част по един добавиха Иван Петков и Димитър Байдаков.

Павликенчани привлякоха още един играч от „Етър” – Димитър Цонев, като преди това там отидоха и Георги Колев и Цветомир Додуров. Като се прибавят и Кушев, Чирпанов, Борислав Гецов, Милен Савов, Юсмен Кадир, Веселин Тисовски и Емрах Шабан, „болярите” все едно имаха за съперник втория тим на „Етър”.

Кадрови проблеми връхлетяха „виолетовите” – Анев и Стоев са с трайни контузии, травми лекуват още Аладжов, В. Попов и Ем. Николов, а в течение на мача принудително напуснаха и Кямил, Копаранов и Хаджииванов, та се наложи тимът да доиграва мача с десет души.

Етърци откриха още в 1-ата минута. Именникът Тодор Колев изведе отдясно Искрен Писаров, който напредна и под плонжа на вратаря откри – 1:0. Играта бе динамична, с атаки към двете врати, като в следващите минути и двата тима пропуснаха. Георги Колев от гостите се откъсна отдясно, но Венци Димитров излезе навреме и хвана топката, а в ответната атака Тодор Колев можеше да удвои за „Етър“, като прехвърли вратаря Киров, но топката прехвърли и напречната греда.

Павликенчани в тези минути атакуваха често – в 19-ата Борислав Гецов стреля отдалеч, но Венци Димитров улови. После Димитър Кушев проби отляво и центрира, а топката кацна на напречната греда на Димитров. В 35-ата минута отново Кушев стреля от фаул в долния десне ъгъл на Венци Димитров, който извади в корнер. Вратарят на етърци още на два пъти боксира топката след центрирания пред вратата му.

Междувременно обаче Искрен Писаров вече бе вкарал втория си гол в мача. Хеслера, който игра отдясно (в центъра бяха Кънев и Т. Колев) се понрави с бързината и точността си. В 23-ата минута Писаров бе намерен чудесно от Мартин Николов от левия фланг и с едно докосване прати топката в мрежата за 2:0.

На почивката в атака Иван Петков и Байдаков влязоха на мястото на Кънев и Николаев, а преди това Кямил бе заменен принудително от Боян Хаджииванов. Втората часх започна с дузпа за „Павликени”. Именникът Тодор Чирпанов направи рейд в наказателното поле и бе задържан, а реферът Стоян Денев отсъди наказателен удар. От бялата точка Димитър Кушев обаче стреля в напречната греда и в аут.

Гостите, които имаха 24 футболисти, направиха ред смени и това повлия на играта им. „Етър” уверено държеше инициативата и в 58-ата минута Тодор Колев от фаул стреля на педя над напречната греда. Две минути по-късно Иван Петков спря топката пред дъгата на пеналта и с хубав удар я прати в десния ъгъл – 3:0.

В 75-ата минута Димитър Байдаков бе изведен майсторски от Тодор Колев и вкара с прехвърлящ удар от въздуха красив гол, който предизвиква овациите на цялата публика за крайното 4:0.

„Етър“: Димитров, Петров, Макенджиев, Трифонов, Николов, Копаранов, Кямил, Николаев, Колев, Кънев, Писаров (Ивайло Петков, Иван Петков, Байдаков, Хаджииванов, Сим. Иванов, Узунов)

„Павликени“: Киров, Гецов, Додуров, Савов, Цонев, Ил. Илиев, Ст. Иванов, Шипкалиев, Чирпанов, Георги Колев, Кушев (Христанов, Тисовски, С. Стефанов, Кадир, Димитров, Николаев, Стил. Иванов, Чешмеджиев, Шабан, Калчев, Петров, Г. Стефанов).