ЦСКА и Ман Сити на финал в Бултекс къп 2014

03-05-2014, 16:05

Цървена звезда победи Академия Георге Хаджи с 2:0

ЦСКА ще играе на финал срещу Манчестър Сити. Това стана ясно след като "армейците" завършиха наравно 1:1 срещу Бешикташ в много завързан мач с 2 червени картона. Финалът е в понеделник от 13 ч.

Звездата на Бешикташ Рифат Аслан, който е обект на интерес от страна на доста мениджъри откри резултата още в 3–ата минута. Турският тим владееш повече топката през първото полувреме и пред ЦСКА не се отвори шанс да стреля по посока вратата на Харвеник.

Второто полувреме "армейците" тръгнаха по-здраво в атака. В 47-ата минута Айкут Рамадан изведе чудесно Йоан Маринов отдясно, който пусна елегантно топката край Харвеник за 1:1. "Червените" имаха още няколко сериозни възможности пред вратата на противника, но не бяха материализирани от Головодов, Кръстев и Маринов заради добрите намеси на Харвеник. В края на мача бяха изгонени вратарят на ЦСКА Петров и бранителят на турския тим Сюат Гюндюз.

Бешикташ: Харвеник, Боз, Гюндюз,Тазман, Таздемир, Дуран, Абай, Чейлан, Аслан, Йългън, Каглар (Каратаз)

ЦСКА: С. Петров, Славов, Г. Петров, Александров, Стойнов, Димитров, Благоев, Рамадан, Головодов, Маринов, Кръстев (Шакин)

Главен рефер: Михаил Парушев

В другата среща от днешния ден Цървена звезда победи Академия Георге Хаджи с 2:0 в мач от група В. Стефан Цветкович откри резултата в 17-ата минута, а Владеску си отбеляза автогол в 52-ата.
Академия Георге Хаджи завърши без точка в груповата фаза и ще спори за 7-8 място със Стабек на 5-и май от 9 часа.

Цървена звезда: Чулибрк, Милашинович, Василийевич, Стоянович, Пейович, Цветкович (Дурич), Панович, Филипович, Маркович, Джорджевич

Академия Георге Хаджи: Гюрау, Капуша, Оприс, Владеску, Ене, Думитреску, Маноле, Нешиу, Андроне (Видрасан), Грингану, Ангел

Главен рефер: Димитър Михайлов