Станков: Престъпно съдийство (ВИДЕО)

Реферът беше уникален, искаше да реши мача още през първото полувреме, разгневи се наставникът на Локо

Треньорът на Локо (Пд) Сашо Станков изненадващо обвини рефера Станислав Ставров за загубата с 0:2 от Черно море.

Ето какво каза специалистът веднага след края на мача:

„Загубата си е загуба. Аз не обичам да коментирам съдийството, но това беше престъпно съдийство. Уникален начин на съдията да проведе мача. Той искаше да реши мача още първото полувреме.

Черно море спечелиха двубоя с две статични положения. Имаше и дузпа за нас, която не беше отсъдена, но това е. Не бих казал, че отстъпвахме игрово на Черно море. Искам да кажа, че не е необходима такава съдийска помощ за Черно море – футболът не печели от това.

Стараем се да не подценяваме мачовете от плейофите – те са за престиж. Получават се и изненадващи резултати. Ще се опитаме да компенсираме в следващите срещи въпреки тежката серия от няколко загуби.

Нормално е да се отрази отсъствието на някои футболисти заради наказание и контузии. Принудих се да използвам Диего като опорен халф, защото нямах други варианти. Надявам се в следващия мач да влядат някои от наказаните и контузените и да се получи по-добре”.