Бултрасите бойкотират, Ботев се мъчи (СНИМКИ)

Жълто-черните стигнаха само до 1:1 срещу Черно море пред 1 500 зрители в Коматево

Ботев се измъчи срещу Черно море и завърши 1:1 в Коматево в мач от 3-ия кръг на плейофите в първата 7-ца на „А” група, игран пред обидно малкото 1 500 зрители. Доре бе точен за домакините, а гола за варненци бе дело на Георги Божилов. Така Ботев вече има актив от 50 точки и продължава да е на 4-о място в класирането. Черно море пък изпревари Локо (Пд) и вече е 6-и с 46 точки.

Феновете на Ботев бойкотираха отбора и оставиха южната трибуна почти празна. През целия мач пък бултрасите бяха сравнително пасивни в подкрепата си към жълто-черните.

Канарите откриха резултата в 18-ата минута. Александру Куртеан центрира от корнер в наказателното поле, където Феребори Доре засече с глава за 1:0.

Пет минути по-късно обаче моряците се върнаха в мача. Интересното бе, че в головата атака участваха само бивши футболисти на Локо (Пд). Кирил Котев си поведе топката, след което последва пас наляво към Михаил Венков. Той направи пробив и центрира по земя към Георги Божилов, който от точката за изпълнение на дузпа засече с десния крак под плонжа на Адам Стаховяк за 1:1.

В 38-ата минута Куртеан бе близо до отбелязване та попадение, но след шута му топката рикошира в гредата и излезе в аут.

В 55-ата минута Доре се озова пред малкото наказателно поле на Черно море и върна топката технично към Куртеан. Румънецът шутира от движение с десния крак, но за втори път в мача уцели гредата.

В 68-ата минута гостите бяха изключително близо до повеждане в резултата. Бакари бе изведен сам срещу Стаховяк и шутира с левия крак, но уцели главата на полския страж.

Ботев (Пд) - Черно море 1:1

Голмайстори: 1:0 Феребори Доре (18), 1:1 Георги Божилов (23)

Ботев (Пд): Адам Стаховяк, Серджан Лукин, Филип Филипов, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Алесандру Куртеан (78- Ромарио Кортзорг), Абел Анисе, Томаш Иршак, Мариян Огнянов (46- Луис Педро), Юнес Хамза (74- Иван Цветков), Феребори Доре.

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Стефан Станчев (58- Александров), Кирил Котев, Живко Атанасов, Тодор Паланков, Еденилсон Бергонси, Бакари, Георги Божилов (75- Димо Атанасов), Иван Коконов, Валери Домовчийски (53- Стенли Окоро).

Жълти картони: Стефан Станчев, Бакари (Черно море), Филип Филипов (Ботев)

Съдия: Калин Людмилов