Нефтохимик 2010 допусна първа загуба в НБЛ

17-11-2013, 20:41

Марин Боянов

„Дунав 8806“ победи „Нефтохимик 2010“ с 97:71 (23:22, 28:13, 19:19, 27:17) в мач между основните съперници за златото в дамския баскетбол през последните години в България. Двубоят се игра пред около 1 000 зрители в залата в квартал „Здравец“ в Русе.

Състезателките на Нефтохимик откриха резултата с тройка на Мария Желязкова, а след около минута игра водеха с 10:2. В края на първата четвърт обаче русенският тим излезе напред след точна стрелба на Жаклин Златанова за 23:22. Серията на домакините продължи и те не допуснаха нов обрат почивката дойде при 51:35 за момичетата на Георги Божков.

Дунав продължи да диктува темпото и в 30-та минута доведе резултата 70:54 за домакините. В последната част се играеше кош за кош, а финалната сирена фиксира 97:71 за баскетболистките на Георги Божков.

За „Нефтохимик 2010“ най-резултатни бяха Лорън Бел и Мария Жеязкова с по 18 точки.